Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Реформы и инициативы / Создание эффективной модели... / 20.10.2010. Негайна сумісна медично - пацієнтська...

20.10.2010. Негайна сумісна медично - пацієнтська прес-конференція по врегулюванню критичної ситуації з трансплантацією в Україні

 
РЕЙТИНГ: 12837

Прес-реліз

Негайна сумісна медично - пацієнтська прес-конференція по врегулюванню критичної ситуації з трансплантацією в України

Укрінформ, 10-00, 20 жовтня 2010 року, м. Київ

Ситуація, яка наразі склалась в Україні з арештами лікарів, чітко відображує безвихідність ситуації з трансплантацією в Україні.

Трансплантація як  метод лікування ряду найтяжчих захворювань, застосовується у разі,  коли усунення небезпеки для життя або відновлення здоров'я пацієнта іншими методами лікування неможливе.  Це означає, що пацієнтам, яким показана трансплантація нирки, печінки – існує загроза життю. І це означає, що українській трансплантації показана невідкладна «пересадка» негайних заходів для спасіння життя пацієнтів і на сам кінець всієї галузі.

Ситуація з арештами лікарів поставила під загрозу життя людей, яким було запланована пересадка нирки на цьому тижні. Подібні операції є унікальними, потребують височайшої професійної підготовки лікаря протягом 15-20 років. На сьогодні в Україні існує 6 центрів трансплантації. Національний інститут хірургії і трансплантології ім. Шалімова є найпотужнім, куди відправляють пацієнтів з усієї України. Наразі репутація інституту під загрозою, відділення трансплантації нирки майже не функціонує за відсутності провідних лікарів, навантаження на колектив зросло, заплановані операції по пересадці нирки двом пацієнтам і складна операція по вилученню нирок дитині в критичному стані – скасовані.

Щорічна потреба в трансплантації органів  становить  в Україні при  захворюваннях  нирок  4000  осіб,  печінки  -  1500 і серця - 1000 осіб. Ця потреба може торкнутись будь-якої людини в разі загострення хронічних захворювань, стресу або травми. Україна не проводить і 10%  необхідної кількості операцій. Решта пацієнтів – приречені.

Ситуація, що склалась, значною мірою підриває в суспільстві авторитет до лікарів-трансплантологів. Пацієнти обурені діями правоохоронних органів та судових інстанцій, рішенням яких лікарів позбавлено волі і можливості продовжувати професійну діяльність на період слідства. Якщо слідство затягнеться на місяці, це означатиме, що у складних пацієнтів дві дороги – закордон або на кладовище. Саме така паніка зараз читається в очах родичів-донорів, дітей яких готували на цьому тижні на операції. 

Суспільство зайшло в глухий кут, де не існує ані умов для нормальної роботи лікарів, ані для спасіння пацієнтів. Необхідно вдатися негайних законодавчих змін і створити правове поле, в якому здатність зловживати донорськими органами буде обмежена, а доступ українських громадян до трансплантації як методу лікування, стане вищим. 

Громада медиків і пацієнтів давно збентежена ситуацією і підкреслює необхідність реалізації положень «Резолюції спеціальної Наради громадських організацій та представників державних органів влади з приводу негайного врегулювання здійснення трансплантації в Україні».

Ми готові до конструктивної роботи і просимо владу нам сприяти.

Ініціатори прес-конференції: Асоціація трансплантологів України, Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «Здоров`я нації», МБФ «Лікар.інфонд»

Список учасників (на фото 1 зліва направо).

  1. Слюнченко Лариса, директор напрямку «Реформи і ініціативи» МБФ «Лікар.інфонд»
  2. Вільчинська Тетяна, директор медичного напрямку МБФ «Лікар.інфонд»
  3. Тодуров Борис, кардіохірург-трансплантолог, директор Київського міського центру серця
  4. Салютин Руслан, директор Координаційного Центру з трансплантації органів, тканин і кісток МОЗ України
  5. Денисов Віктор, Замісник Президента Асоціації трасплантологів України
  6. Котенко Олег, головний позаштатний трансплантолог України
  7. Очеретенко Валентина, Голова Правління Всеукраїнської асоціації захисту прав пацієнтів «Здоров`я нації»
  8. Кобза Ігор, керівник Львівського центру трансплантації
  9. Соколов Едуард, пацієнт, якому першому в україні пересадили серце
  10. Гузовик Вячеслав, пацієнт, у якого видалені нирки і він зараз знаходиться на діалізі в інституті Шалімова в очікуванні донорської нирки
  11. пацієнти та родичи тих, кому показані операції найближчим часом, пацієнти, яким було пересаджено органи.

На  питання преси відповіли пацієнти та адвокат Адрій Осипов.

 

  Transplantology.in.ua_1 Transplantology.in.ua_2 Transplantology.in.ua_3
  Transplantology.in.ua_4 Transplantology.in.ua_5 Transplantology.in.ua_6