Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Помощь детям без родительской / / 2012. Харьковская обл. Комунальна установа Шевченківський...

2012. Харьковская обл. Комунальна установа Шевченківський дитячий будинок-інтернат

 
РЕЙТИНГ: 20310
Назва
Комунальна установа Шевченківський дитячий будинок-інтернат   
Район
Шевченківський
Село
Шевченкове
Вулиця
Леніна, 44
Телефон
(057)51 51 403
Директор
Барибіна Раїса Максимівна
Доброволец

Геращенко Ганна Юріївна
Моб.телефон
(095)01 24 542
E-mail
ann.g.ko@gmail.com

Будинок-інтернат розташований в районному центрі на відстані 86 кілометрів від обласного центру і функціонує з 1975 року. В закладі перебуває 103 вихованця, хлопчики та юнаки віком від 6 до 30 років з помірною розумовою відсталістю з різних районів Харківської області.

Будинок-інтернат складається з головного корпусу, в якому розташовані спальні та навчальні приміщення, приміщення для відпочинку та ігор, адміністративна частина, медичний блок, харчоблок з їдальнею, актовий та спортивний зал. Підведені всі комунікації: водопровід, каналізація, опалення від центральної магістралі селища. Загальна площа 4432 кв.м,  житлова площа складає 1240 кв.м .

На території подвір’я, яке складає  3 га, розміщені окремі приміщення, в яких розташовані господарські та технічні служби.  Територія будинку-інтернату впорядкована, прокладені асфальтовані доріжки, розбиті клумби, посаджені різні фруктові та декоративні дерева, кущі. Для відпочинку дітей установлені літні павільйони, бесідки та садові лавки, впорядковані ігрові площадки.

Господарський двір відділений від жилого корпусу, впорядкований. У ньому розміщені пральня, гараж, майстерні, овочесховище.

Очолює дитячий будинок-інтернат Раїса Максимівна Барибіна, заслужений працівник соціальної сфери України.

Вихованці розподілені по групах з урахуванням віку і розумового розвитку. Для кожної групи обладнані ігрові і побутові кімнати. До послуг дітей просторі і світлі класні кімнати, лікувально-трудові майстерні, актовий та спортивний зали. Ігрові кімнати сполучені з закритими балконами, які використовуються для прогулянки дітей в погану погоду та як спальні приміщення в літній період.

В інтернаті по-домашньому чисто, затишно, багато квітів. Стіни кімнат пофарбовані та обклеєні шпалерою світлих відтінків, вдало підібрані кольорові гами шпалери і віконних фіранок та покривал.

Медпункт розміщений в приміщенні головного корпусу будинку-інтернату. Він обладнаний всіма необхідними кабінетами: кабінет лікаря, маніпуляційний для проведення лікувальної терапії, фізіотерапевтичних процедур, кабінет сенсорного розвитку, тренажерний зал, кабінет аромотерапії, кімната психологічного розвантаження. Обладнаний ізолятор, карантинне відділення.

Для реабілітації та  оздоровлення вихованців в інтернаті широко використовується кабінет ЛФК, де є шведські стінки, тренажери, велоергометр, еспандери, сенсорні м’ячі та інше спеціальне обладнання.

Функціонує добре обладнаний фізіотерапевтичний кабінет, де є такі апарати: УВЧ-40 і УВЧ-60, апарат "Тонус" для проведення діодінамотерапії, апарати для проведення УРО, апарат для лікування електрофорезом та інші.

Багато уваги приділяється створенню належних умов для розумового і фізичного розвитку дітей, корекційно-виховної роботи. Вихованці оточені любов'ю і турботою співробітників, які допомагають поставити на ноги, ввести в самостійне життя, перенести біду, підтримують у скрутну хвилину.

В інтернаті проживають діти з тяжкими порушеннями інтелекту, поведінки, діяльності, тому на перших етапах навчально-виховної роботи читати, писати, рахувати для них дуже важко. Тому в роботі переважно застосовується організована предметна, ігрова, ручна продуктивна діяльність, які допомагають привчати дітей до праці та навчання.

Корекція вад розумового розвитку вихованців здійснюється на всіх заняттях і є спеціальною задачею, для здійснення якої застосовуються всі види робіт із різних областей психічної діяльності, які впливають на формування елементарної психічної регуляції. Оскільки одним із завдань закладу є здійснення заходів, направлених на соціально-трудову реабілітацію дітей-інвалідів, постійно в центрі уваги колективу є трудове виховання.

Більша частина робіт по матеріальному забезпеченні потреб вихованців будинку-інтернату, придбанню устаткування та обладнання виконуються за кошти спонсорів та благодійних організацій, так як, нажаль! у держави на ці витрати не вистачає коштів. Та і у спонсорів (а їх у будинку-інтернату небагато) не вистачає фінансових можливостей, щоб задовольнити всі потреби вихованців. А нам дуже хотілось би обладнати дитячий ігровий майданчик, так як наявне обладнання застаріло. Воно використовується вже більше 25 років. Місце на території будинку-інтернату є.

Крім того будинок-інтернат гостро потребує:

  • – матеріали для капітального ремонту освітлення спортивного залу (електроосвітлювальна та силова арматура);

  • – спортивний інвентар для обладнання спортивного залу;

  • – спортивний інвентар для обладнання спортивного майданчик;

  • – набори для вишивки;

  • – розвиваючи та сенсорні ігри для вихованців молодшого та середнього віку, конструктори для вихованців середнього та старшого віку;

  • – канцелярські товари;

  • – набори ручного інструменту для обладнання майстерні;

  • – обладнання та устаткування для харчоблоку та пральні (посудомийна машина, пральна машина, сушильний барабан).